Warsztaty tańców historycznych 2015

Oto rozpoczynamy kolejny projekt, tym razem z zakresu kultury: „Warsztaty tańców historycznych w Wołominie”

Poczujmy się jak na dawnym dworze!

Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców powiatu wołomińskiego: od nastolatków po osoby dorosłe na warsztaty tańców historycznych. Będziemy uczyć się tańców głównie dworskich, ale nie tylko z dawnych czasów: średniowiecza, renesansu, baroku czy XIX wieku.

IMGP6740

 

Zaczniemy od kilku europejskich barokowych kontredansów czyli tańców towarzyskich tańczonych w liniach, a zarazem z innymi parami. Proste kroki i ciekawe figury to świetna zabawa 😉 Renesansowa gagliarda to energetyczny i skoczny taniec. Znajdziemy czas na średniowieczne basse-danse i saltardello, renesasnowe cascardy, gagliardy czy branle, a także barokowe menuety, gigue oraz sarabandy. Przy okazji zabawy tańcem zapoznamy się ze zwyczajami panującymi na dworach zarówno europejskich jak i na naszym polskim. Wcielając się w role dworzan będziemy mieli okazję wykazać się zdolnościami aktorskimi ;).

Owoce naszej pracy chętni będą mieli okazję zaprezentować na lokalnych imprezach. A dla najbardziej wytrwałych i chętnych 8 osób zostaną uszyte stroje dawne.

Może stworzymy pokaz tańców, może uda przygotować spektakl taneczny, zrealizować czyjeś marzenia, wykorzystać Wasze talenty, a może… to wszystko będzie zależało od możliwości, chęci i pomysłów osób uczestniczących w warsztatach. Będzie to również podstawa do stworzenia lokalnego zespołu tańca dawnego.

Przechodząc do szczegółów:

Cykl 10 zajęć, najprawdopodobniej we wtorki w godz 18:00-20:00 w Fabryczce przy ul. Orwida

Szacowany koszt warsztatów to 80 zł za cykl, w cenie opieka nad Waszymi dziećmi na czas zajęć (cena może ulec zmniejszeniu przy większej liczbie uczestników).

Wszystkich zainteresowanych udziałem lub zaintrygowanych tym pomysłem zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 19 maja o godz. 18:00 w siedzibie Fundacji przy ul. Prądzyńskiego 31 w Wołominie. Przyprowadźcie znajomych, to będzie spora dawka niecodziennej rozrywki i kultury.

A zajęcia poprowadzi dla nas: Anna Ilczuk – więcej na stronie: https://www.facebook.com/pages/Tanart-Anna-Ilczuk/147068108686911

 

Projekt „Warsztaty tańców historycznych w Wołominie”
realizowany jest przez Fundację Mamy Wołomin

dzięki dofinansowaniu z Powiatu Wołomińskiego