Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem wyznaczać granice – cykl 6 warsztatów dla rodziców – Wołomin

Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem wyznaczać granice – cykl 6 warsztatów dla rodziców – Wołomin

Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci w wieku od 0 do 6 lat na niezwykły cykl 6 dwugodzinnych spotkań, podczas których przyjrzymy się problematyce bicia dzieci.
Wg badań zleconych przez Rzecznika Praw Dziecka w 2013 r. , co trzeci respondent uznaje, iż bicie dzieci jest skuteczną metodą wychowawczą, a 35 proc. badanych nie uznaje bicia dzieci za zachowanie niezgodne z prawem. Co więcej Polacy wykazują niską gotowość do zdecydowanego reagowania na obserwowane sytuacje przemocy wobec dzieci.

Proponujemy zatem 6 spotkań w jednej stałej grupie:

Podczas zajęć zastanowimy się nad motywami bicia, przedyskutujemy inne możliwe formy reakcji, spróbujemy poćwiczyć nowe umiejętności w praktyce. Wszystko to przy wykorzystaniu autorskiej metody Fundacji Dzieci Niczyje, która od lat zajmuje się problematyką krzywdzenia dzieci. Ze względu na trudny temat oraz obszerny materiał zajęcia będą poprowadzone przez 2 trenerki kształcone przez Fundację Dzieci Niczyje.

Zgłoszenie udziału w zajęciach obliguje do obecności we wszystkich 6 spotkaniach w tym temacie.

Będziemy spotykać się w okresie od końca września do listopada, w godzinach popołudniowych/ wieczornych – dopasujemy termin do grupy, która się zgłosi.
Miejsce spotkań: do ustalenia na terenie Wołomina
Koszt udziału w całym cyklu 6 spotkań to 25 zł.

Na czas warsztatów możemy zaoferować opiekę nad dziećmi – o ile dzieci są gotowe na pozostanie pod opieką osoby obcej 🙂

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy – http://mamywolomin.pl/szkola-dla-rodzicow/nabor-na-zajecia/ – prosimy o dopisanie jakimi warsztatami jesteś zainteresowany w miejscu zostawionym na zagadnienia.

Spotkanie jest częścią projektu Szkoła dla rodziców realizowanego przez Fundację Mamy Wołomin dzięki dofinansowaniu Powiatu Wołomińskiego

Post Tagged with ,