GruntToRodzina

Zapraszamy mieszkańców gminy Wołomin do zapisu na zajęcia w ramach nowego projektu Fundacji Mamy Wołomin pt „Grunt to rodzina”:

  1. Spotkania klubu rodzica – cotygodniowe środowe (od 25 marca do 3 czerwca za wyjątkiem 8 kwietnia w godz. 14:00-15:30) spotkania dla rodziców z niemowlętami i małymi dziećmi do lat 4 oraz rodziców spodziewających się dziecka. Każde spotkanie ma swój temat przewodni i jest prowadzone przez specjalistę z danego tematu – dopasowanego do potrzeb uczestników, w zakresie opieki i pielęgnacji niemowląt i małych dzieci, jak też umiejętności wychowawczych młodych rodziców. Spotkania są otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych mieszkańców. 

    2. Ćwiczenia buzi i języka, czyli zajęcia z profilaktyki logopedycznej dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat  oraz ich opiekunów

(wtorek duża sala godz 16:00-16:45)

Niezbędnym warunkiem prawidłowego artykułowaniu głosek jest sprawne funkcjonowanie narządów mowy. Będziemy wspólnie oddychać, ćwiczyć nasze buźki i języczki, rozwijać percepcję słuchowa oraz komunikację językowa u dzieci, a wszystko to w formie zabawy.

Cykl tworzy 8 zajęć od 24 marca do 19 maja 2020 (z wyjątkiem 14.04). Koszt całego cyklu to łącznie 30 zł/dziecka

3. Zajęcia Fiku-Miku dla dzieci w wieku 2-3 lat wraz z opiekunami

(czwartki duża sala od godz 13-14)

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami (mogą być babcie/ dziadkowie/ ciocie/ nianie itp.) na wspólne zabawy, które dzieciom pozwolą odkrywać świat, a dorosłych nauczą w praktyce wykorzystywać różnorodne metody pracy z dziećmi. Będziemy się bawić, tańczyć, doświadczać, masować itp. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w czwartki w godz 13-14 od 26 marca do 4 czerwca 2020 r (z wyjątkiem 9 kwietnia).

Cykl tworzy 10 zajęć. Koszt całego cyklu to łącznie 28 zł/dziecka.

    4. Familijne zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od wczesnoszkolne do lat 18 wraz z opiekunami (dziadkami/babciami/ciociami/rodzicami itp.)

(piątki duża sala od godz 17-18)

Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Na zajęciach tych pokażemy, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Z każdych zajęć dziecko wyjdzie z wykonanym dziełem. Zajęcia mają na celu zwiększenie więzi międzypokoleniowej.

Koszt cyklu 4 zajęć to łącznie 20 zł/dziecka (w tym materiały)

27.03 – Wiosna

3.04 – Wielkanoc,

22.05 – Dzień Matki ,

19.06 – Dzień Ojca

5. Warsztaty dla dorosłych nt. umiejętności wychowawczych pt. „Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice” oraz z komunikacji z dzieckiem.

Szkolenia będą miały charakter warsztatowy, czyli będą służyły rozwojowi konkretnych umiejętności wychowawczych, potrzebnych w codziennym kontakcie z dzieckiem. Będą składały się z części teoretycznej i praktycznej: pracy indywidualnej, pracy w parach, pracy w grupach, pracy w kręgu, burzy mózgów, scenek rodzajowych i filmiki, jak również prac domowych dodatkowo angażujących uczestników (polegające na obserwacji własnych uczuć, przeżyć i doświadczeń w rodzinach). Ważnym elementem szkoleń będzie wykorzystywanie konkretnych doświadczeń uczestników i dzielenie się wiedzą, co powoduje, że oprócz celów poznawczych i dydaktycznych będziemy realizować również wsparcie psychiczne dla uczestników grupy. Zajęcia dwu i pół godzinne odbywać się będą raz w tygodniu (do ustalenia w prowadzącym) w godzinach wieczornych.

Koszt łącznie 20 godzin warsztatów to 50zł/osoby.

Na wydarzenia obowiązują zapisy. Wystarczy kliknąć: zgłoszenie