Grupy Zabawowe w Zielonce

Grupy Zabawowe w Zielonce

Czwartki godz. 10:15-12:45
Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce, ul. Długa

Zapraszamy rodziców z maluchami w wieku od 6 miesięcy do 4 lat na integracyjno-rozwojowe zajęcia o nazwie Grupy Zabawowe.

Są to cotygodniowe spotkania dla grup dziecko plus rodzic/ opiekun w dwóch grupach wiekowych (wstępny podział to: od 0 do 2 lat, oraz od 2 do 4 lat), oparte o metodę grup zabawowych przeniesioną na nasz grunt z krajów anglosaskich.

Grupa Zabawowa to zajęcia dla małych dzieci i ich rodziców lub opiekunów pod merytoryczną opieką konsultanta. Zabawa skoncentrowana jest na stymulowaniu rozwoju, a jednocześnie zapewnia rodzicom wsparcie i umożliwia wymianę doświadczeń z innymi rodzicami. Grupy służą rozwojowi dzieci, ale i wzmocnieniu kompetencji rodziców, którym dają okazję do skorzystania z doświadczenia i wiedzy konsultanta. Ponadto rodzice mają szansę odkrywać wartość wspólnej zabawy i jej znaczenie dla rozwoju dziecka. Do zabawy wykorzystywane są przedmioty codziennego użytku tak, by rodzice po zakończeniu zajęć mogli kontynuować zabawę w domu lub z zaprzyjaźnionymi innymi rodzicami.

Na zajęciach dużo śpiewamy, tańczymy, malujemy, rozrabiamy i brykamy, a tym samym umożliwiamy dzieciom poznawanie świata wszelkimi zmysłami 🙂

godz. 10:00-11:15 – maluchy od ok 2 lat do 4 lat
godz 11:30-12:45 – maluszki od ok 6 mies do ok 2 lat

Karnet na 15 zajęć w terminie od 4 września do 11 grudnia kosztuje 50 zł, co daje ok 3,35 zł za jedne zajęcia. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z Budżetu Gminy Zielonka.

Zgłoszenia przyjmujemy na mail: mamy.wolomin@gmail.com
Bliższe informacje na naszej stronie http://www.mamywolomin.pl/ oraz na blogu: http://mamywolomin.blogspot.com/