Klub mam w Zielonce – Zamiast klapsa – 8 kwietnia

Klub mam w Zielonce – Zamiast klapsa – 8 kwietnia

8 kwietnia, g 10:00-12:00
Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Literacka 20, Zielonka
(sala na dole, schody po prawej stronie)

Zapraszamy rodziców z maluchami w wieku od 0 do 4 lat na cotygodniowe spotkania tematyczne – będziemy zapraszać gości, którzy przybliżą nam tematy związane z wychowaniem dzieci, rozwojem naszych maluchów, ale też rozwojem osobistym mam. W Wołominie taki klub mam funkcjonuje już od prawie 3,5 roku i w sumie skorzystało z niego ok 200 rodzin!

Na spotkaniu 8 kwietnia będziemy mówić o tym, jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice oraz o tym, czy udaje nam się wychowywać dzieci bez używania kar cielesnych.

Powodem naszego spotkania jest między innymi fakt, że w listopadzie 2013 r. Rzecznik Praw Dziecka ogłosił wynik badań zrealizowanych przez TNS OBOP na zlecenie Rzecznika w sprawie stosunku Polaków wobec bicia najmłodszych. Wynika z nich, że: od 2008 roku przyzwolenie na stosowanie tzw. „klapsów” wobec dzieci zmalało o 18 proc. (z 78 do 60 proc.); co trzeci badany uznaje, iż bicie dzieci jest skuteczną metodą wychowawczą, a 35 proc. respondentów nie uznaje bicia dzieci za zachowanie niezgodne z prawem.
Raport z badań przygotowany przez dr hab. prof. UŚ Ewę Jarosz wskazuje także, iż Polacy wykazują niską gotowość do zdecydowanego reagowania na obserwowane sytuacje przemocy wobec dzieci.

Warsztaty potrwają 2 godziny i będą wymagać aktywnego udziału uczestników – to pozwoli każdemu zastanowić się nad swoimi przekonaniami oraz wypracować dobre metody wyznaczania granic swoim dzieciom.

Zajęcia zostaną oparte o materiały Fundacji Dzieci Niczyje i zostaną przeprowadzone przez trenerkę przeszkoloną w Fundacji Dzieci Niczyje.

Spotkanie odbywa się w budynku OPS, przy ul. Literackiej 20 w Zielonce – sala na dole po prawej stronie. Wózki można znieść na dół, albo zostawić w korytarzu przy wejściu.

Zajęcia realizowane dzięki dofinansowaniu z Gminy Zielonkahttp://mamywolomin.pl/klub-mam-w-zielonce/

IMAG0723 IMAG0724

Post Tagged with ,