Projekt turystyczny

Lubisz podchody albo gry miejskie? Chcesz poznać nowy rodzaj turystyki –geocaching?Razem z rodziną/przyjaciółmi zwiedzić interesujące miejsca w powiecie wołomińskim?

Fundacja Mamy Wołomin, zaprasza mieszkańców powiatu wołomińskiego, do wspólnej zabawy w poszukiwanie „skarbów” tzw. geocache (z ang. geo-ziemia, cache-skrytka). 

Geocache to pojemnik ukryty w terenie w pobliżu interesujących miejscach pod względem historycznym, kulturowych, czy przyrodniczym.  Turysta na podstawie współrzędnych geograficznych za pomocą urządzeń GPS (w tym telefonów komórkowych – darmowa aplikacja:) odnajduje skrytkę. Znalazca w nagrodę zabiera jeden z ukrytych w pojemniku upominków, zostawia nowy oraz wpisuje swój identyfikator i datę do dziennika odwiedzin skrytki.

Prezentacja projektu geocachingowego kliknij

W Polsce znajduje się ponad 14400 tego rodzaju skrytek, z czego w samej Warszawie jest 873. Dla porównania w całym powiecie wołomińskim jest ich tylko 9🙁 Chcemy to zmienić!

Zapraszamy zatem na:

  1. 1.       Warsztaty rękodzielnicze, na których tworzone będą m.in. upominki do skrytek oraz przedmioty, które uczestnicy zabiorą do domu;). Poznamy 3 różne techniki  rękodzielnicze. Będziemy m.in. ozdabiać szkło, rzeźbić oraz tworzyć biżuterię fimo
  1. 2.       Warsztaty na temat geocachingu, na którym omówimy m.in. historia geocachingu, na czym polega ten rodzaj turystyki oraz w jaki sposób krok po kroku wejść do zabawy
  1. 3.       4,5 km rajd pieszy pt. „Z maluchem przez historię” (trasa wyprawy: Wołomin-Kobyłka-Ossów), na którego zakończenie odbędzie się piknik. Szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi .
  1. 4.        indywidualny rajd po równinie wołomińskiej – zadaniem jago uczestników będzie odnalezienie, w terminie 27 czerwca do 1 września 2014r., 10 skrytek rozmieszczonych na terenie powiatu wołomińskiego. Przewidziane są nagrody.

Projekt dofinansowany z budżetu Powiatu Wołomińskiego na rok 2014.powiat_wolominski

 Jeżeli chcesz wziąć udział w projekcie wypełnij formularz i oświadczenie dostępne pod linkiem: FORMULARZiOSWIADCZENIE

Następnie prześlij podpisane dokumenty na adres e-mai: mamy.wolomin@gmial.com

lub wrzuć do skrzynki fundacyjnej (Wołomin, ul. Prądzyńskiego 31)