Indywidualny Rajd po Równinie Wołomińskiej

Nie masz pomysłu na wakacje? Chcesz w aktywny sposób spędzić czas ze swoją rodziną/znajomymi? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o regionie w którym mieszkasz? Chcesz przeżyć wyjątkową przygodę w konspiracyjne szukanie skarbu? Chcesz wygrać sprzęt turystyczny?

Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco weź udział w Indywidualnym Rajdzie po Równinie Wołomińskiej.

Zadaniem uczestników rajdu jest znalezienie w różnych interesujących miejscach na terenie powiatu wołomińskiego 10 skrytek – niewielkich pojemników. W każdej skrytce znajduje się logbook – papierowy dziennik wpisów, ołówek, pieczątka oraz fanty na wymianę. Fant to niewielki przedmiot np. brelok, znaczek, zabawka z „Kinder niespodzianki”. Weź jakieś ze sobą na wymianę;)

To Ty decydujesz o tym kiedy i jak znajdziesz skrytki. Możesz to zrobić w weekend, bądź też codziennie odkrywać jedną – pełna dowolność. Ważne jest abyś potwierdził ich odnalezienie w terminie od 15 lipca do 1 września w logbookach skrytek (papierowych dzienniczkach wpisów).

Jak znaleźć skrytkę? Wystarczy, że weźmiesz telefon lub inne urządzenie GPS. Następnie wpiszesz w Mapa trasy rajduurządzenie GPS współrzędne geograficzne szukanej skrytki i  możesz rozpocząć zabawę;) W odnalezieniu „skarbu” pomogą Ci również podpowiedzi i zdjęcia zaznaczone na tej mapce. Dla posiadaczy smartfonów dostępna jest darmowa aplikacja „c:geo” dedykowana tej zabawie. Ściągnij ją. Zainstaluj. Włącz GPS. Otwórz aplikacją klikając na ikonkę c:geo, następnie wpisz podane na mapce współrzędne klikając ikonkę „Gdziekolwiek” i idź do wskazanego celu;) Tylko bądź czujny. Osoby postronne tzw. mugole nie mogą domyśleć się co robisz. Pełna konspiracja;)

Gdy znajdziesz skrytkę otwórz ją. Wpisz się do logbooka podając datę oraz charakterystyczny dla mapasiebie Nick (wymysł coś). Możesz wyjąć ze skrytki jeden fant, musisz jednak zostawić coś innego (wymiana skarbu:). Zostaw skrytkę dokładnie w tym miejscu, gdzie ją znalazłeś. W miarę możliwości odtwórz kamuflaż skrytki ;P

Konkurs z nagrodami W skrytkach są pieczątki z literą i liczbą (dane te znajdziesz również w logbooku). Litery utworzą hasło. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać hasło oraz dokumenty zgłoszeniowe do projektu turystycznego (dostępne na stronie www.mamywolomin.pl) do 1 września 2014r. na adres e-mail: konkurs.mamy.wolomin@gmail.com.

Aby wziąć udział w rajdzie:

1. Wypełnij formularz i oświadczenie. Jeżeli chcesz zgłosić całą rodzinę wystarczy, że wypełnisz jeden formularz wpisując imiona swoich bliskich (podpis osób pełnoletnich).

2. Zapoznaj się z regulamin indywidualnego rajdu

Jeżeli nadal będziesz albo już jesteś spragniony odkrywania kolejnych skrytek, zarejestruj się na bezpłatnym portalu geocaching.pl. Na stronie znajdziesz mapkę z ponad 14 tyś skrytek rozmieszczonych w całej Polsce. Będziesz miał co odkrywać;P Pamiętaj jednak aby przy rejestracji podać nick, jakim posługiwałeś się przy odkrywaniu skrytek w powiecie. Dzięki temu na Twoim koncie będziesz miał już 10 skrytek odnalezionych.powiat_wolominski

Rajd jest elementem projektu turystycznego realizowanego przez Fundację Mamy Wołomin, dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wołomińskiego.