Rajd „Z maluchem przez historię” 23 sierpnia

Zapraszamy na jedyny w Polsce rajd pieszo-wózkowy pt. „Z maluchem przez historię”, który odbędzie się 23 sierpnia 2014r.

Uczestnikami tego rajdu może zostać każdy mieszkaniec powiatu wołomińskiego, a w szczególności rodziny z małymi dziećmi. Dzieci będą podróżowały w wózkach/nosidełkach/chustach, szły na piechotę lub wspomagały się rowerkami.

Zadaniem uczestników rajdu będzie odnalezienie w terenie ukrytych (np. pod kamieniem, w dziupli drzewa itp) 4 niewielkich pojemników – skrytek. W każdej skrytce znajdować się logbook – papierowy dziennik wpisów, ołówek, pieczątka oraz fanty na wymianę. Fant to niewielki przedmiot np. brelok, znaczek, zabawka z „Kinder niespodzianki”, który pełni rolę skarbu. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają tropić, poszukiwać i odkrywać skarby. Zatem przygotuj przed rajdem jakieś fant na wymianę;)

Miejsca ukrycia wspomnianych 4 skrytek też nie są przypadkowe. Chcemy poprzez zabawę w poszukiwanie „skarbu” pokazać dzieciom kawałek historii oraz walory przyrodnicze naszego regionu. Dorośli natomiast w aktywny sposób spędzą czas w rodzinnej atmosferze i być może zobaczą miejsca, których jeszcze nie odnaleźli.

Trasa ok 3 km została podzielona na dwa odcinki: Wołomin-Kobyłka oraz Ossów.

23 sierpnia 2014r. pokonujemy pierwszy odcinek ok 1km tej trasy tj.Ossów. Zadaniem uczestników będzie podjęcie 2 skrytek na tej trasie. Spotykamy się o godzinie 10 na terenie szkoły w Ossowie.

Zgłoszeni uczestnicy zostaną podzieleni na grupy Uczestnicy rajdu zostaną podzieleni na 5 grup (6-8 osobowych). Każda z grup otrzyma własnego przewodnika rajdu. Przewodnik grupy ubrany będzie w białą koszulkę z napisem Fundacja Mamy Wołomin oraz będzie miał jaskrawo-żółtą chustę. Zadaniem przewodnika jest bezpieczne przeprowadzenie swojej grupy przez trasę rajdu.

Pierwsza grupa spod szkoły w Ossowie wyruszy o 10:15. Odstęp między grupami to 20 minut marszu (10:35 II grupa, 10:55 III grupa, 11:15 IV grupa, 11:35 V grupa).

Dla uczestników rajdów zaplanowano drobny poczęstunek oraz animacje dla dzieci na pikniku rodzinnym na terenie szkoły. Na dzieci czekać będą wielkie bańki, tor przeszkód oraz zajęcia plastyczne. Piknik rozpoczyna się o godz 10.

24 sierpnia 2014 r. pokonujemy drugą część trasy – odcinek Wołomin-Kobyłka (ok 1,5 km), zgarniając po drodze 2 kolejne skrytki. Na tym odcinku spotykamy się pod muzeum Nałkowskich w Wołominie w godzinach wymarszu poszczególnej grupy. Podejmujemy skrytkę w ww. Muzeum (istnieje możliwość zwiedzania;) i ruszamy w dalszą trasę do rezerwatu Grabicz. Na mecie rajdu każdy uczestnik otrzyma pamiątkową opaskę oraz odblask „misia”, zostaną rozlosowane nagrody.

Aby wziąć udział w rajdzie:Mapa trasy rajdu

1. Wypełnij formularz i oświadczenie (w uwagach wpisując nr grupy preferowanej w rajdzie). Jeżeli chcesz zgłosić całą rodzinę wystarczy, że wypełnisz jeden formularz wpisując imiona swoich bliskich (podpis osób pełnoletnich).

2. Przeczytaj regulamin rajdu.

Jeżeli spodoba Ci się taka forma zabawy zachęcamy do odkrywania kolejnych 6 skrytek w powiecie wołomińskim. Wśród znalazców naszych 10 skrytek w powiecie wołomińskich zostaną rozlosowane nagrody (sprzęt turystyczny). Szczegóły w zakładce Indywidualny Rajd po Równinie Wołomińskiej.powiat_wolominski

Rajd jest elementem projektu turystycznego realizowanego przez Fundację Mamy Wołomin, dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wołomińskiego.