Grunt to rodzina 2017

Zapraszamy mieszkańców gminy Wołomin do udziału w naszym nowym projekcie pt. „Grunt to rodzina. Edycja III”. Składać się on będzie z zajęć dla dzieci oraz dorosłych m.in.:

  1. Klub rodzica – będą to bezpłatne zajęcia dla rodziców/opiekunów, który uczestnicząc w projekcie poznają się i wspólnie wypracują tematy ich interesujące. Miejsce na pogaduchy, wymianę doświadczeń i wspólną zabawę. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godz. 11:00-12:00. Na zajęcia można przyjść z dzieckiem.

REKRUTACJA TRWA!!! Proszę o wypełnienie formularza dostępnego na stronie https://docs.google.com/forms/d/1yr0WPGYuN1Bonf1P_O1G3RDGwN5VUk7lxh6DqHH1vmk

2. Grupy zabawowe maluszki – cykl 8 spotkań (środy w godz. 10:00-11:00) dla dzieci niechodzących + opiekun/rodzic. W czasie zajęć będziemy śpiewać, masować się, dotykać i doświadczać. Wykorzystywane będą m.in. metody ruchu Sherborne, Labana, Kniessów, ćwiczeń rytmicznych, zabaw paluszkowych itp. Koszt całego cyklu 8 zajęć to jedyne 20 zł tj. 2,5 zł/zajęcia

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!!! Nowy cykl rozpocznie się w listopadzie.

3. Grupy zabawowe starszaki – cykl 8 spotkań  (środy w godz. 12:00-13:00) dla dzieci biegających do 3 lat + opiekun/rodzic. W czasie zajęć będziemy śpiewać, masować się, tańczyć, dotykać i doświadczać.  Wykorzystywane będą m.in. metody ruchu Sherborne, Labana, Kniessów, ćwiczeń rytmicznych, zabaw paluszkowych itp. Koszt całego cyklu 8 zajęć to jedyne 20 zł tj. 2,5 zł/zajęcia

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!!! Nowy cykl rozpocznie się w listopadzie.

4. Zajęcia logopedyczne dla najmłodszych –  cykl 8 zajęć (piątki) dla dzieci w wieku >2 lat + opiekun/rodzic. W czasie zajęć dzieci będą ćwiczyć m.in. prawidłowe oddychanie, trenować motorykę oraz koordynację narządów artykulacyjnych, uwrażliwiać słuch fonetyczny oraz poznawać świat pięknej i poprawnej mowy, a wszystko to w formie zabawy.

REKRUTACJA TRWA! proszę o wypełnienie formularza online https://docs.google.com/forms/d/1yr0WPGYuN1Bonf1P_O1G3RDGwN5VUk7lxh6DqHH1vmk

5. Warsztaty dla dorosłych nt. umiejętności wychowawczych pt. „Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice” oraz z komunikacji z dzieckiem (poniedziałki w godz. 18:00-20:30)

Szkolenia będą składały się z części teoretycznej i praktycznej angażującej uczestników: praca indywidualna, praca w parach, praca w grupach, praca w kręgu, burze mózgów, scenki rodzajowe i filmiki, jak również prace domowe dodatkowo angażujące uczestników (polegające na obserwacji własnych uczuć, przeżyć i doświadczeń w rodzinach). Ważnym elementem szkoleń będzie wykorzystywanie konkretnych doświadczeń uczestników i dzielenie się wiedzą, co powoduje, że oprócz celów poznawczych i dydaktycznych będziemy realizować również wsparcie psychiczne dla uczestników grupy. Koszt całego cyklu 8 spotkań to jedyne 40zł, czyli 2zł/godzinę zajęć. Zajęcia ruszają 18 września 2017r.

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!!!

6. Zajęcia ogólnorozwojowe w oparciu o pedagogikę M. Montessori dla dzieci w wieku 1,5 roku do 3 lat

Odbywać się będą w specjalnie przygotowanym otoczeniu, które ciekawi, inspiruje, zachęca małego człowieka do odkrywania świata we własnym rytmie. Dzieci będą doświadczać, korzystając z przygotowanych pomocy do pracy własnej wg metody Marii Montessori. Dzięki tej nauce przez działanie rozwijają swoją samodzielność, dociekliwość, wzajemnie inspirują się do działania, uczą się pracy ze źródłami, budują poczucie swojej wartości, nabywają niezwykle ważnych umiejętności życiowych. W czasie tych zajęć dzieci będą mogły dotykać, wąchać, szukać, przelewać, przesypywać, rozpoznawać podobne, chować różne, malować, ciąć, kulić, wałkować, chwytać, itd. Dzięki temu rozwiną swoją percepcję zmysłową, motorykę małą, umiejętności językowe i matematyczne. Na zajęciach będzie możliwość pozostania z dzieckiem, ze względu na wiek uczestników. Koszt całego cyklu 7 spotkań to jedyne 21 zł (tj. 3 zł/zajęcia). Spotkania we wtorki  w godz. 16:30-17:30.

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!!! Nowy cykl rozpocznie się w listopadzie.

7. Warsztaty edukacyjno-plastyczne dla par dziecko+opiekun w godzinach popołudniowych.

Na zajęciach będziemy przybliżać m.in. historię oraz tradycje związane z polskimi świętami np. Wielkanocy, Dnia Matki, Bożego Narodzenie. Z każdych zajęć dzieci wyjdą z własnoręcznie wykonanym przedmiotem.

REKRUTACJA TRWA!!! Proszę o wypełnienie formularza dostępnego na stronie https://docs.google.com/forms/d/1yr0WPGYuN1Bonf1P_O1G3RDGwN5VUk7lxh6DqHH1vmk

 

Jeżeli otrzymają Państwo maila zwrotnego z informacją o zakwalifikowaniu się do projektu, to proszę oplakat2016 wypełnienie formularza zgłoszeniowego do projektu  i przyniesienie na pierwsze zajęcia w cyklu.

 

Projekt Grunt to rodzina. Edycja III jest dofinansowany z budżetu Gminy Wołomin.