Locomotywa – zajęcia cyrkowe w Markach

„Locomotywa – zajęcia rekreacyjno-cyrkowe” to zadanie publiczne realizowane przez Fundację Mamy Wołomin dzięki dofinansowaniu z Gminy Miasto Marki  okresie kwiecień – grudzień 2016 r. Zadanie polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu cyklicznych zajęć rekreacyjno- sportowych z wykorzystaniem pedagogiki cyrku dla dzieci w wieku 6-11 lat, uczęszczających do dwóch mareckich szkół podstawowych oraz ich rodziców/ opiekunów.
12967487_1749296965289572_3590382145685400907_o

Te zajęcia niosą za sobą wiele zalet: rozwijają koordynację, twórcze myślenie, poczucie rytmu, zwiększają refleks, pobudzają kreatywność, umiejętność pracy w grupie i poprawiają koncentrację. Włączając w zabawy rodziców, chcemy też popracować nad integracją rodzin.

Proponujemy zajęcia w 2 cyklach: kwiecień – czerwiec, wrzesień – listopad i w tych okresach będziemy prowadzić odrębne nabory w obydwu szkołach. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz online: http://goo.gl/forms/jDNPeIMr91 A terminy, jakie proponujemy, to:

  • czwartki 18:30-19:30 ( ZS Nr 2, ul. Wczasowa 5)
  • piątki 16:00-17:00 (SP nr 2, ul. Szkolna 9)

 

Co ważne, zajęcia prowadzone są przez p. Monikę Szymańską – instruktora z doświadczeniem w pracy z dziećmi i sztuce cyrkowej, która podobne zajęcia prowadzi z nami na terenie całego powiatu wołomińskiego.

Uwaga: warunkiem koniecznym udziału w zajęciach jest wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego formularz zgloszeniowy_zajęcia rekrecyjno-cyrkowe LOCOMOTYWA MARKI – można przynieść na zajęcia lub ewentualnie odesłać na mail mamy.wolomin@gmail.com (koniecznie z podpisem, więc wchodzi w grę skan lub zdjęcie).

Drugim elementem zadania „Locomotywa” będzie zorganizowanie imprezy DZIEŃ KUGLARSKI, w trakcie której odbędą się pokazy, warsztaty i konkursy z nagrodami, właśnie z zakresu sztuki cyrkowej. To wydarzenie planujemy na czerwiec 2016 r.

Serdecznie zapraszamy młodych mieszkańców Marek do udziału w tych zajęciach. Dzięki dofinansowaniu Gminy Miasto Marki zajęcia kosztują jedyne 50 zł za cały cykl 11 spotkań za dziecko, a osobom w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej oferujemy udział bezpłatny.

Zachęcamy do śledzenia strony LocoMotywa na facebooku https://www.facebook.com/locomotywa  oraz https://www.facebook.com/MamyWolomin, gdzie będziemy publikować bieżące informacje dotyczące przebiegu tego projektu.

logo