Młody naukowiec

Zapraszamy rodziców z dziećmi (od 4 do 10 lat) na warsztaty familijne pt. Młody naukowiec.

Będą to półtorej godzinne spotkania (raz w miesiącu w soboty w godz. 10–11:30), na których dzieci uzbrojone w pipetki i probówki będą mieszać i obserwować, jak złożony jest otaczający nas świat. Przy tych odkryciach towarzyszyć im będą rodzice bądź opiekunowie, dla których też będzie to świetna zabawa. Rodzinny charakter warsztatów sprawi, że będą one doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Koszt pojedynczych zajęć to 35 zł/dziecka (w cenie wszystkie potrzebne materiały)+opiekun

Zajęcia poprowadzi Dorota Jaworska – były pracownik Polskiej Akademii Nauk, nauczyciel montessoriański, terapeuta zajęciowy, oligofrenopedagog. Pani Dorota od lat prowadzi zajęcia edukacyjno-naukowe dla dzieci z wołomińskich szkół i przedszkoli.

Harmonogram spotkań:

25.03 godz. 10-11:30 Wyprawa w kosmos

Będziemy świadkami wielkiego kosmoswybuchu i narodzenia wszechświata. Zbudujemy rakiety i wybierzemy się w tajemniczą podróż po układzie słonecznym. Dowiemy się dlaczego tylko na Ziemi istnieje życie oraz tego jakie warunki panują na innych planetach. Poznamy wielkości planet i odległości między nimi. Naszą kosmiczną przygodę zakończymy na Marsie, przygotowując latające statki. Będziemy konstruować, doświadczać, eksplorować i eksperymentować.

 

22.04 godz. 10-11:30 Śladami dinozaurów.dinozaury

Odbędziemy długą podróż z czasie – cofniemy się o 4,6 mld lat. Poznamy na swojej drodze wiele dinozaurów. Dowiemy się na czym polega praca paleontologa i sami staniemy się tropicielami śladów. Będziemy oglądać prawdziwe skamieniałości, ale również stworzymy własne. Warsztaty te są prawdziwą gratką dla fanów prehistorii.

 

 

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: https://docs.google.com/forms/d/1bOY0YQizRiR5QFdxQ7k51KJThjYlv-GRAk9BrIqWdBc