Pierwsza Pomoc

Fundacja Mamy Wołomin dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wołomińskiego rozpoczyna zrealizowała zadanie publiczne z zakresu działań edukacyjnych z zakresu promocji zdrowia i propagowania zdrowego stylu życia pt. Pierwsza Pomoc. herb powiatu

9 godzinny kursie pierwszej pomocy dedykowany przede wszystkim rodzicom odbył się na przełomie marca i kwietnia 2014 roku. W zajęciach wzięło udział 14 osób dorosłych i dzieci (mieszkańcy powiatu wołomińskiego). Omówione zostały następujące zagadnienia:

Nie wiesz jak pomóc dziecku w nagłych przypadkach medycznych - ściągnij i wydrukuj sobie tę broszurę i miej ją zawsze przy sobie

Nie wiesz jak pomóc dziecku w nagłych przypadkach medycznych – ściągnij i wydrukuj sobie tę broszurę. Miej ją zawsze przy sobie

-resuscytacja

 

– wzywania pomocy

 

– układania w pozycji bezpiecznej

 

– postępowania w przypadku zakrztuszeń

 

– unieruchamiania złamań

 

– opatrywania zranień 

 

– oparzeniach termicznych i chemicznychpierwsza_pomoc_broszura_str2

 

– korzystania z automatycznego defibrylatora.

Szkolenie prowadzone było w formie prezentacji wyświetlanych na ekranie przy pomocy rzutnika i ćwiczeń przy pomocy fantomów: dorosłego, dziecka, noworodka oraz automatycznego defibrylatora.

Kursant w czasie szkolenia był „oceniany”, tzn jeśli z jakimiś czynnościami sobie nie poradził – ćwiczył je do pełnego opanowania.

Szkolenie opierało się na wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji oraz zaleceń Krajowego Systemu ratowniczo Gaśniczego oraz doświadczeń prowadzących:

Jacek Rosłonek
ratownik medyczny, instruktor BLS AED Europejskiej Rady Resuscytacji.
Ratownik w ZRM P i S, kierownik ZRM P, kierowca-ratownik, ratownik SOR, dyspozytor medyczny. Prowadzi zajęcia z pierwszej pomocy od 2000 roku. Prywatnie żeglarz i tata Emilki a już niedługo Juliana.

Ariel Szczotok
ratownik medyczny.
Ratownik w ZRM P i S, kierownik ZRM P. Absolwent niezliczonej ilości szkoleń i kursów. Specjalista ds ratownictwa TVN, współprowadzący poranny program o pierwszej pomocy.

Każdy uczestnik kursu otrzymał zaświadczenie jego ukończenia.

Zapewniamy opiekę nad dziećmi oraz drobny poczęstunek.

Zajęcia odbywać się będą w MDKu w Wołominie w dwóch grupach:
piątki w godzinach 10-12:15
czwartki w godzinach 18:30-20:45