Plany Fundacji na 2016 r.

Jak co roku, w styczniu podsumowujemy miniony rok i zakończone projekty, a także planujemy działania na najbliższe miesiące i piszemy wnioski o dofinansowanie tych działań. Wszystko po to, by móc wspierać rodziny i mieszkańców Wołomina i okolic w sposób jak najlepszy – oferując ciekawe zajęcia w dobrej cenie. I tak, plany na ten rok to:

 1. Klub Mam w Wołominie – środy 10:30-12:30 w Fundacji – spotkania otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych mam i opiekunów dzieci do lat 3, w tym dla kobiet w ciąży. Te spotkania prowadzimy w 100% wolontariacko, więc jeśli możecie nam pomóc, zaprosić kogoś na takie spotkanie, wziąć na siebie promowanie tych spotkań, czy samodzielnie przygotować jakiś temat i podzielić się wiedzą z innymi rodzicami, to prosimy o kontakt mamy.wolomin@gmail.com
 2. Klub Mam w Zielonce – wtorki 10:00-12:00 – spotkania otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych mieszkańców Zielonkiz dziećmi w wieku do ok 4 lat, w tym spotkania tematyczne ze specjalistami oraz grupy zabawowe czyli zajęcia ogólnorozwojowe w parach: dziecko + opiekun. Są to zajęcia finansowane ze środków Miasta Zielonka. (zajęcia ruszą po feriach i odbywać się będą do grudnia 2016)
 3. Zajęcia z elementami sztuki cyrkowej – to nowe zajęcia jakie proponujemy nieco starszym dzieciom – od 6 do 11 lat, wiemy że w Zielonce będą tańsze dla uczestników, bo dofinansowane z Miasta Zielonka, w Wołominie na razie pełnopłatne (200 zł za 10 spotkań). Planujemy również uruchomienie zajęć w innych miastach powiatu – ale na to czekamy na decyzję czy powiat nam je dofinansuje.
 4. Warsztaty tańców dawnych, Kursy Pierwszej Pomocy dla dorosłych, a nawet zajęcia sportowe dla pań – to nasze plany, aczkolwiek do realizacji potrzebujemy jeszcze dofinansowania z samorządu. Na razie czekamy na decyzje.
 5. Czekamy również na decyzję z Ministerstwa Kultury – tam złożyśmy jeszcze w listopadzie dwa wnioski na działania z zakresu kultury na rzecz dzieci oraz całych rodzin. Informacje pewnie pojawią się w marcu.
 6. Nasz flagowy ubiegłoroczny projekt Dom Otwarty też stoi pod znakiem zapytania – wniosek do MPIPS w ramach konkursu FIO 2016 złożony i czekamy na decyzję, będziemy coś więcej wiedzieć na koniec kwietnia. Do tego czasu oferujemy przeróżne atrakcyjne zajęcia, ale aby móć utrzymać dom, są one odpłatne: zachęcamy do zaglądania na stronę https://www.facebook.com/domotwartywwl/ gdzie na bieżąco informujemy o oferowanych zajęciach. Są wśród nich warsztaty dla dorosłych i dla dzieci w różnym wieku. Zapraszamy sooby chcące poprowadzić jakieś zajęcia do kontaktu domotwarty.wolomin@gmail.com
 7. Zajęcia rozwojowe dla dzieci w wieku 6 miesięcy – 3 lata , oparte o Grupy Zabawowe, z wykorzystaniem muzyki i ruchu, W. Sherborne, zabaw paluszkowych, terapii ręki itp. w parach dziecko + opiekun (zajęcia odpłatne 40 zł za 4 spotkania w miesiącu lub wejście pojedyncze 15 zł):
  starszaki 18 – 36 mies, w piątki 10:00
  maluszki 6-10 mies, w piątki 11:15
  średniaki 10-18 miesięcy, w poniedziałki 10:00
  grupa łączona 1-3 lata, we środy 18:00
 8. Zajęcia popołudniowe, w tym plastyczne i kulinarne dla dzieci w wieku 3-6 lat – realizowane w wybrane poniedziałki w godzinach 17:00-18:30
 9. W planach są też spotkania z grami planszowymi, a latem pikniki rodzinne i letnie animacje – może w Wołominie, może też w innych miastach w naszej okolicy.

  Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę do Aktualności: http://mamywolomin.pl/category/spotkania-planowane/ , na bloga: http://mamywolomin.blogspot.com/, a także do subskrypcji wydarzeń na naszych stronach fejsbukowych: https://www.facebook.com/MamyWolomin/events i https://www.facebook.com/domotwartywwl/events. Tam na bieżąco informujemy o nowościach w ofercie.