„Razem…” II edycja

W okresie od 20 kwietnia do 14 lipca 2013 roku Fundacja Mamy Wołomin dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wołomińskiego na rok 2013, realizowała zadanie publiczne:

„Razem – integracja rodzin w Powiecie Wołomińskim II edycja” 

 

 

Projekt „Razem – integracja rodzin w Powiecie Wołomińskim II edycja” jest przyczynkiem do aktywnego odpoczynku, wspólnej zabawy oraz inspiracją do ciekawego spędzania wolnego czasu w kręgu rodzinnym. Dla rodzin/małżeństw to również szansa na poznanie siebie oraz możliwością wymiany doświadczeń z innymi w podobnej sytuacji.

Mieszkańcy Powiatu Wołomińskiego skorzystali z następujących zajęć:

  1. Zajęcia pt. „Pobawmy się razem” – cykl 9 spotkań rozwojowo-integracyjnych dla par opiekun + dziecko mające za zadanie nauczyć zabawy z dzieckiem oraz wpłynąć na właściwy rozwój malucha. Te zajęcia zostały uhonorowane Złotym Słonecznikiem za najlepszą inicjatywę dziecięcą w kategorii Ruch w Warszawie i okolicach

  2. Nowatorskie spotkania integracyjne „GRAMoFAN”, na których przybliżyliśmy tematykę gier planszowych, którewspomagają rozwój intelektualny, uczą poprzez zabawę, pomagają w integracji grupy, a także zacieśnianiu więzi rodzinnych i partnerskich, uczą zasad komunikacji międzyludzkich, zasad społecznych, uczą wygrywania, ale też – znacznie trudniejszej – sztuki przegrywania. Odbyły się 3 spotkania po 4 godziny – w Kawiarence MDK w Wołominie. 
  3. „FilmiK” to cykl 5 dwugodzinnych warsztatów filmowych, na których grupa 15 osób uczyła się jak zrobić własny film z filmów/zdjęć zebranych w archiwum rodzinnym – nakręconych telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym, kamerą cyfrową. 

Dodatkowo przeprowadziliśmy Festyn z okazji Dnia Dziecka oraz bezpłatny pokaz amatorskich filmów rodzinnych, na którym poprzez głosowanie widzów wybrany został najlepszy film przeglądu z nagrodami rzeczowymi dla uczestników.