Ruszamy Mareckie Mamy

Fundacja Mamy Wołomin dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasto Marki realizuje zadanie publiczne RUSZAMY MARECKIE MAMY. Polega ono na zorganizowaniu atrakcyjnych zajęć sportowych dla kobiet oraz równolegle zajęć ogólnorozwojowych dla ich dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Projekt ma na celu upowszechnianie wśród kobiet zamieszkujących Gminę Miasto Marki aktywnych form kultury fizycznej.

Podczas zajęć sportowych panie będą pracowały nad swoją figurą, ale także wzmacniały organizm, poprawiały zarówno kondycję fizyczną jak i psychiczną, bo jak głosi przysłowie: „W zdrowym ciele, zdrowy duch” Na zajęciach pojawią się elementy pilatesu, fitness, zumby i aerobiku.

W tym czasie, pod czujnym okiem animatorów odbywać się będą atrakcyjne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, w tym: gry integracyjne, zabawy z chustą animacyjną, zajęcia plastyczne, warsztaty muzyczno-ruchowe, zajęcia edukacyjne w kręgu itp.

mamy(1)

Przewidujemy utworzenie 2 cykli zajęć:

  • pierwszy od kwietnia do końca czerwca 2016,
  • drugi – od września do listopada 2016,

każdy liczący 11 spotkań 60 minutowych.

Na każdy z tych cykli będzie prowadzona oddzielna rekrutacja, a decyduje kolejność zgłoszeń.

zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz elektroniczny: https://goo.gl/forms/oXiDHtqPOcmn6cha2 – uwaga, na dzień 19 września przyjmujemy już tylko zapisy na listę rezerwową.

Zajęcia będą odpłatne dla uczestników, jednak będzie to opłata symboliczna, tj. 70 zł za cykl 11 spotkań za parę mama i dziecko.Warunkiem koniecznym udziału w zajęciach będzie też wypełnienie formularza zgłoszeniowego formularz zgloszeniowy_Ruszamy Mareckie Mamy 

Wszystkie zajęcia będą odbywały się w Szkole Podstawowej nr 3 w Markach przy ulicy Pomnikowej 21 w piątkowe popołudnia – 18:30-19:30 zajęcia dla pań, a od 18:15 d0 19:45 zajęcia dla dzieci.

 

Zajęcia sportowe dla kobiet poprowadzi Urszula Baranowska Delattre – manager Fitness Club w Warszawie, a zarazem wieloletni trener personalny oraz fitness i konsultant do spraw odchudzania. Jest absolwentką wychowania fizycznego na warszawskim AWF-ie, a także kierunku dietetyka. Swoją przygodę z branżą fitness rozpoczęła 15 lat temu. Ukończyła liczne szkolenia fitness oraz ma zdobyte tytuły w innych dyscyplinach sportowych. Największe doświadczenie ma jako trener personalny – przez długi czas związana z najlepszymi klubami fitness w Polsce. Realizatorka ubiegłej edycji projektu Ruszamy Mamy w Markach.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci poprowadzi m.in. Monika Szymańska – nauczycielka wychowania przedszkolnego, trenerka edukacji ekologicznej nagrodzona w 2010 roku przez Fundację Nasza Ziemia tytułem „Nauczyciela z Klimatem, pedagog cyrku, absolwentka kursu Pedagogiki Cyrku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Absolwentka kursu Pedagogiki Cyrku z elementami animacji czasu wolnego oraz kursu Klownady i Pantomimy organizowanego przez Carnival – Otwartą Przestrzeń Cyrkową w Łodzi. Uczestniczka Międzynarodowego Projektu Circus Leadership organizowanego przez NyXus w Danii. Realizatorka 3 poprzednich edycji zajęć dla dzieci w ramach projektu Ruszamy Mamy w Markach.

Zachęcamy do śledzenia fan page poświęconemu temu projektowi: https://www.facebook.com/ruszamymamy/, a także na naszą fundacyjną stronę na fb: https://www.facebook.com/MamyWolomin/. Tam będziemy publikować szczegóły dotyczące tego działania.

logo