Szkoła dla rodziców 2014

Fundacja Mamy Wołomin dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wołomińskiego rozpoczyna realizację zadania publicznego z zakresu Edukacyjna Opieka Wychowawcza.

herb powiatu

 

Projekt „Szkoła dla rodziców” zakłada zorganizowanie i przeprowadzenie 154 spotkań w okresie od marca do grudnia 2014 r., mających za zadanie wspierać rodziny z naszego powiatu. Oferujemy:

  1. Kurs z zakresu ekonomii rodziny oraz edukacji finansowej.
  2. Warsztaty z zakresu komunikacji w małżeństwie i rodzinie oraz rozwiązywania konfliktów.
  3. Warsztaty z zakresu umiejętności wychowawczych i przygotowania do życia w rodzinie.
  4. Spotkania z zakresu kompetencji rodzicielskich.

Część zajęć będzie realizowana w cyklach, np. Bez klapsa czyli jak z szacunkiem wyznaczać granice, ale większość zakłada pojedyncze spotkania na tematy związane z rodzicielstwem, np. umiejętne komunikowanie się z dzieckiem, porady logopedą czy dietetyka. Spotkania przybiorą formę szkoleń, warsztatów oraz grup wsparcia, jak też praktycznych zajęć w grupach rodzic + dziecko.

Zapraszamy osoby, które chcą zwiększyć swoje kompetencje, wymienić się doświadczeniami i nauczyć nowych umiejętności, choćby z zakresu prowadzenia domowego budżetu.

 

Chcąc umożliwić udział w szkoleniach jak największej liczbie mieszkańców całego powiatu oferujemy zajęcia w Wołominie, Radzyminie oraz w Tłuszczu. Zajęcia odbywać się będą
w tygodniu oraz w weekendy tak, by sprostać oczekiwaniom jak największej liczbie chętnych.

Zachęcamy do udziału rodziców, osoby oczekujące urodzenia dziecka oraz osoby planujące założenie rodziny.

Terminarz spotkań

Już prowadzimy nabór na zajęcia

plakat_szkoła dla rodziców

Terminarz zajęć w ramach projektu