Nabór na zajęcia

Obecnie prowadzimy nabór na zajęcia w ramach projektu Szkoła dla rodziców – każdy uczestnik zobowiązany jest do przesłania lub przyniesienia zgłoszenia (można przynieść na każde spotkanie organizowane przez Fundację Mamy Wołomin, albo wrzucić do skrzynki pocztowej w siedzibie fundacji – ul. Prądzyńskiego 31 w Wołominie, albo – przesłać na adres mailowy mamy.wolomin@ gmail.com)

sprawdź terminarz spotkań w ramach projektu 

 

szkola dla rodzicow_formularz zgloszeniowy    szkola dla rodzicow_oświadczenie

Opis zajęć:

1. Kompetencje rodzicielskie – to dwugodzinne spotkania podobne do klubu mam, z tym że w większości będą opierać się o wymianę doświadczeń między rodzicami małych dzieci – spotkania będą miały ustalone tematy, lecz będziemy się starali aby goszczący eksperci również byli rodzicami maluchów – byśmy mogli łatwo nawiązać nic porozumienia 🙂 spotkania bezpłatne, w Wołominie, w Tłuszczu i Radzyminie

  • środy godz 10:30-12:30 – kompetencje rodzicielskie Wołomin, MDK – 26 marca – 25 czerwca
  • środy godz. 11:30-13:30 – kompetencje rodzicielskie Tłuszcz, Stowarzyszenie Kastor – od 9 kwietnia

2. Zajęcia rozwojowe – to 1 godzinne spotkania w zakresie wzmacniania kompetencji rodzicielskich, gdzie w aktywny sposób będziemy spędzać czas z maluchami – zajęcia dla par dziecko+rodzic/ opiekun – poznamy metody zabaw fundamentalnych, zabawy paluszkowe, metodę czytania wg Domana, przybliżmy też metodykę Montessori.

  • poniedziałki godz 9:45-11:45 MDK Wołomin, ul. Mariańska 7 kwietnia – 16 czerwca
  • piątki godz 13:00-11:30 – Radzymin, szkoła Praxis w Łąkach 18 kwietnia – 20 czerwca
  • soboty godz 16:00-17:00 – Tłuszcz, Stowarzyszenie Kastor i Przedszkole Galileo maj – czerwiec

zajęcia w grupach ok 10 par dziecko+rodzic – udział w cyklu 10 spotkań kosztuje 25 zł w Wołominie (MDK), 20 zł w Radzyminie (Szkoła Praxis) i 20 zł w Tłuszczu (Stowarzyszenie Kastor).

3. Bez klapsa – jak z miłością wyznaczać dziecku granice – cykl 6 spotkań dwugodzinnych gdzie w formie warsztatowej rodzice będą mogli skonfrontować się sami ze swymi przekonaniami i działaniami w sferze wychowania dzieci bez bicia – znajdziemy czas na rozmowę, dyskusję, pracę samodzielną.

zajęcia w stałej grupie 10-12 osobowej – udział w cyklu 6 spotkań kosztuje 25 zł
5 maja – 9 czerwca, godz 18-20, Szkoła Praxis w Łąkach

4. Warsztaty umiejętności wychowawczych – w Wołominie, miejsce do ustalenia

sobota 29 marca – Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi uczuciami
sobota 26 kwietnia – Zachęcanie do współpracy
sobota 17 maja – Zamiast karania

Zajęcia te są niepowiązane ze sobą, można uczestniczyć w jednym spotkaniu, dwóch lub wszystkich trzech. Udział w jednym spotkaniu kosztuje 5 zł.

5. Warsztaty finansowe i z zakresu komunikacji w małżeństwie – do ustalenia terminy i miejsce warsztatów, spotkania bezpłatne.

 

Zgłoszenie do projektu_Szkoła dla Rodziców

O projekcie Szkoła dla rodziców