warsztaty rękodzielnicze – zapisy

warsztaty rękodzielnicze – zapisy

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat rękodzielniczy. Stanowić go będą 3 spotkania, na których Plakat rękodziełozapoznamy się z 3 różnymi technikami plastycznymi. Będziemy zdobić szkło (ozdabianie 3D, efekt zadymionego szkła, technika witrażowa, spękania itp), rzeźbić (praca strukturą i materią), tworzyć m.in. biżuterię fimo.

Zapewniamy opiekę nad dziećmi w czasie zajęć oraz niezbędne materiały. Dzieci w czasie pracy  bawią się z opiekunkami w sali z kulkami;) Oczywiście dzieci starsze mogą uczestniczyć w zajęciach z rodzicem.

W warsztatach może wziąć udział każdy mieszkaniec powiatu wołomińskiego, bez względu na wiek, stan cywilny, czy dzietność!!!

Zajęcia rozpoczynają się już w najbliższą środę. Spotykamy się w kawiarence MDK w Wołominie, ul. Mariańska 7 (1 piętro). Do wyboru dwie 5 osobowe grupy:
– pierwsza grupa 16-18
– druga grupa 18-20

Koszt: 30zł/3spotkania/os (w tym 2 godzinny warsztat, materiały oraz opieka nad dziećmi)

Wypełnij formularz i oświadczenie (kliknij) a następnie prześlij na adres mamy.wolomin@gmail.com

Warsztat stanowi część projektu geocachingowego, który Fundacja Mamy Wołomin realizuje dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wołomińskiego.

Harmonogram zajęć:

21 maj – temat „FIMO”

Co to jest fimo?
Termoutwardzalna kolorowa masa plastyczna, z której można zrobić naprawdę wszystko np. biżuterię, figurki, ozdabiać szkło i ceramikę, tworzyć wyjątkowe kartki itd. Przy tym materiale ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Na warsztatach poznamy różne techniki pracy z fimo (np. blending, geometric, millefiori).

28 maj – temat „Zdobimy szkło”

Pokarzemy w jaki sposób uzyskać efekt przydymionego szkła, ornament w 3D, spękania itp.

4 czerwca – temat „Rzeźbimy;)”

Będziemy tworzyć figurki oraz płaskorzeźby z dwóch mas plastycznych. Dowiemy się w jaki sposób barwić masy plastyczne np. masę solną i je ozdabiać uzyskując np. efekt koronki.