CYKLICZNE Zajęcia rozwojowe dla dzieci do lat 3

CYKLICZNE Zajęcia rozwojowe dla dzieci do lat 3

ZAJĘCIA CYKLICZNE – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!

poniedziałki godz 9:30 – grupa dla dzieci chodzących (12-36 mies)
poniedziałki godz 10:30 – grupa dla dzieci leżących i siedzących (6-14 mies)
Miejski Dom Kultury w Wołominie. ul. Mariańska 7, I piętro

Podczas wspólnych zajęć będziemy poprzez proste zabawy stymulować rozwój naszych maluszków i pomagać zdobywać wiedzą. W programie zajęć proponujemy m.in stymulowanie zmysłów,pracę z kolorami, kształtami i fakturami, umuzykalnienie, zabawy ruchowe i dotykowe. Wykorzystamy do tego elementy metod takich jak Zabawy Fundamentalne, Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne, Kinezjologia Edukacyjna oraz różnorodne formy zabaw, m.in. pedagogika zabawy z chustą animacyjną, zabawy paluszkowe, masażyki wg. Marty Bogdanowicz i wiele innych autorskich pomysłów. Starsze dzieci będą miały również szansę rozpocząć przygodę z plastyką i zrobić swoje pierwsze prace artystyczne.

Oprócz rozwoju poznawczego dziecka ważny jest również jego rozwój społeczny i emocjonalny. Podczas zajęć dzieci będą mogły spotkać się i bawić się ze swoimi rówieśnikami, oswoją się z obecnością innych osób w swoim otoczeniu.

Zajęcia płatne w formie darowizny. 40 zł za miesiąc / 4 zajęcia

Prowadzący:
Magdalena Królak (Pracownia Edukacji i Twórczości) – z zawodu nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, terapeuta pedagogiczny, trener zajęć twórczych i artystycznych. Współpracowała z niepublicznymi przedszkolami i szkołą, gdzie tworzyła program wspierania uczniów uzdolnionych oraz autorski program zajęć wyrównawczych. Dla Fundacji Nowoczesnej Edukacji prowadziła szkolenia dla nauczycieli przedszkolnych dotyczące Zabaw Fundamentalnych i wykorzystywania multimediów w nauczaniu. Od dwóch lat współpracuje z Akademią Pedagogiki Specjalnej prowadząc zajęcia metodyczne.

„To co jest najważniejsze w mojej pracy zawodowej to wspieranie rozwoju dziecka. Chcę móc dać im możliwości stania się kreatywnymi, twórczymi i ciekawymi świata. Założyłam Pracownię Edukację i Twórczości, by stworzyć ideę i miejsce gdzie te wszystkie cele będą realizowane, a jednocześnie będą dla dzieci wspaniałą zabawą i radością.”